×
Monday, August 15, 2022

COVID-19/ Rakacolli: Varianti Delta qarkullon gjerësisht në Shqipëri

July 26, 2021

Zv/ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli, bën me dije se varianti Delt ai COVID qarkullon gjerësisht në vendin tonë.

“Në vend ka një rritje të lehë të numrave të rasteve të reja ditore dhe incidencës një javore,. Por pavarësisht kësaj, vendi vazhdon të mbetet n një situatë të qëndrueshme epidemiologjike. Në Rajon, Europë dhe botë vihet re një rritje e konsiderueshme e rasteve të reja. Siç është bërë me dije, në Shqipëri është vërtetuar zyrtarisht dyshimi për praninë e variantit Delta të virusit në Shqipëri”, tha Rakacolli.

Eunews.alComments are closed.