×
Friday, April 12, 2024

COVID-19/ Greqia ashpërson masat shtrënguese

February 9, 2021


Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis njoftoi sot në mbrëmje një bllokim më të rreptë në rajonin e Atikës, që hyn në fuqi nga e enjtja deri më 28 shkurt, për shkak të të dhënave më të fundit për situatën COVID-19 në vend.

Në një fjalim televiziv, Mitsotakis përmendi dy faktorë jashtëzakonisht shqetësues për ekspertët shëndetësorë, rritjen e papritur të pranimeve në spital dhe mutacionet e SARS-CoV-1, të cilat duket se po shpërndahen me ritme shumë më të larta në Greqi.

Masat përfshijnë mbylljen e dyqaneve me pakicë dhe kthimin e të gjitha niveleve të shkollës në mësimin në distancë, me përjashtim të arsimit special..

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments