×
Friday, December 1, 2023

COVID-19/ Gjermania klasifikon Greqinë dhe Holandën si zona rreziku

July 17, 2021


Greqia dhe Holanda klasifikohen si “zona me rrezik” për infeksionet me koronavirus, njoftoi instituti gjerman ”Robert Koch”.

Agjencia gjermane rekomandoi që të shmangen të gjitha “udhëtimet e panevojshme turistike”.

”Gjermanëve që kthehen në shtëpi u duhet të tregojnë një certifikatë vaksinimi ose një test negativ për koronavirusin”, shtoi ky institut.

Masat e reja do do të hyjnë në fuqi më 18 korrik.

Eunews.alComments are closed.