×
Sunday, August 7, 2022

COVID-19/ Gjermania ka hyrë në valën e katërt

July 29, 2021

Në Gjermani ka filluar vala e katërt e pandemisë COVID-19, tha Lothar Wieler, presidenti i institutit gjerman të Shëndetit Publik, Robert Koch.

“Një vendim se si të vazhdohet në të ardhmen do të merret vetëm më 10 gusht, kur do të mbahet konferenca e radhës mes kancelares, Angela Merkel dhe kryeministrave të landeve, për të vendosur mbi masat e reja antiCOVID-19”, shtoi Wieler.

Ai foli gjatë një videokonference me ministren përgjegjëse të Zyrës së Kancelarisë, Helge Braun dhe krerëve përgjegjës për kancelaritë e 16 landeve gjermanë.

Eunews.alComments are closed.