×
Tuesday, December 5, 2023

Certifikohet 25 Prilli! KQZ: Mandatet për partitë dhe emrat e deputetëve sipas qarqeve

June 23, 2021


Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve ka bërë certifikim të rezultateve emrat e mëposhtëm janë 140 emrat e Kuvendit të Shqipërisë. Partia Socialiste ka marrë 74 mandate, PD-AN ka 59 mandate, LSI ka 4 mandate dhe PSD 3 mandate. Kujtojmë se pak ditë më parë Kryeministri Rama njoftoi se do të merrte mandatin në Durrës, duke e lënë atë të Vlorës, ndërkohë kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi pranoi mandatin në Fier, duke e lënë mandatin për Petrit Vasilin në Tiranë.

Ja lista e deputetëve e konfirmuar nga KQZ: Qarku BeratPS 5 mandate  Hatixhe Konomi Bardhyl Kollçaku Fadil Nasufi Nasip Naço Blendi Klosi PD 2 mandate Tomor Alizoti Kasëm Mahmutaj Qarku Dibër PD 3 mandate Xhelal Mziu Kreshnik çollaku Dhurata Tyli(çupi) PS 2 mandate Lavdrim Krrashi Aurora Mara Qarku Durrës PS 8 mandate Milva Ekonomi Alban Xhelili Jurgis Çyrbja Klodiana Spahiu Ilir NdraxhiRrahman Rraja  Lefter Koka Edi Rama

PD 6 mandateEdi Paloka  Agron Duka Merita Bakiu Oerd Bylykbashi Ferdinant Xhaferaj Andia Ulliri Qarku Elbasan PS 8 mandateEvis Kushi  Klevis Xhoxhi Besion Ajazi Dasantila Tahiraj Saimir Hasalla Florenc Spaho Luan Duzha Taulant Balla PD 6 mandate Gazment Bardhi Flutura Açka Lefter Gështenja Dashnor Sula Zheni Gjergji Luçiano Boçi Qarku Fier

PS 9 mandate Erion Braçe Petro Koçi Lindita Buxheli Baftjar Zeqaj Antoneta Dhima Bujar Çela Ismet Beqiraj Tatiana Piro Gramoz Ruçi

LSI 1 mandat Monika Kryemadhi PD 6 mandate Enkelejd Alibeaj Eralda Bano(Tase) Saimir Korreshi Luan Baçi Nustret Avdulla Ilda Dhori Qarku Gjirokastër PS 3 mandate Mirela Kumbaro Laert Duraj Bledar Çuçi PD 1 mandat Tritan Shehu Qarku Kukës PS 1 mandat Gerta Duraku PD 2 mandate Flamur Hoxha Isuf Çelaj Qarku Lezhë PS 3 mandate Lindita Nikolla Eduard Ndreca Shpresa Marnoj

PD 4 mandate Mark Marku  Agron Gjekmarkaj Lindita Metaliaj Kastriot Piroli Qarku Shkodër PD 5 mandate Helidon Bushati Emilja Koliqi Ramadan Likaj Greta Bardeli Zef Hila PS 3 mandate Edona Bilali Paulin Sterkaj Benet Beci PSD 2 mandate Gledis Çeliku Meri Markiçi LSI 1 mandat Agron Çela Qarku Vlorë PS 8 mandate Pranvera Resulaj Anduel Tahiraj Vullnet Sinaj Anila Denaj Niko Kuri Ilir Metaj Damian Gjiknuri Teuta Ramaj

PD 4 mandate Bujar Leskaj Ina Zhupa Fation Veizaj Arbi Agalliu Qarku Tiranë PD 15 mandate Lulzim Basha Jorida Tabaku Alfred Rushaj Albana Vokshi Sali Berisha Agron Shehaj Fatmir Mediu Grida Duma Shpëtim Idrizi Belind Këlliçi Vangjel Dule Mesila Doda Dashamir ShehiFlamur Noka Orjola Pampuri PS 18 mandate Luljeta Bozo Najada Çomo Ogerta Manastirliu Arben Ahmetaj Ulsi Manja Etilda Gjonaj Arben Pëllumbi Elisa Spiropali Belinda Balluku Toni Gogu Etjen Xhafaj Ermonela Valikaj Xhemal Qefalia Klotilda Bushka Alqi Bllako Eduard Shalsi Fatmir Xhafaj Orlando Rakipi PSD 1 mandat Gertjan Deda LSI 2 mandate Erisa Xhixho Petrit Vasili Qarku Korçë PS-6 mandate Enslemvera Zake Blerina Gjylameti Ilirian Pendavinji Ilir Topi Olta Xhaçka Niko Peleshi PD-5 mandate Edmond Spaho Sorina Koti Ervin Salianji Bledjon Nallbati Seladin Jakupllari.

Eunews.alComments are closed.