×
Tuesday, February 27, 2024

“Britania e ka kaluar pikun e pandemisë”

April 30, 2020


Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, tha se vendi po e kalon “pikun” e pandemisë dhe premtoi se gjatë javës së ardhshme do të paraqesë një strategji të daljes nga izolimi.

“Unë mund të konfirmoj sot se për herë të parë, ne jemi duke kaluar kulmin e kësaj sëmundje”, tha Johnson.

Johnson i bëri komentet, gjatë konferencës së parë për media, që prej se u shërua nga sëmundja COVID-19.

Britania e Madhe është e dyta në Evropë për nga numri i vdekjeve të shkaktuara nga koronavirusi i ri.

Autoritetet kanë njoftuar se numri i përgjithshëm i viktimave ka arritur në 26,000.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments