×
Thursday, June 13, 2024

Bosnja dhe Kroacia raportojnë shifra të larta të të infektuarve me koronavirus

October 29, 2020


Autoritetet Shëndetësore në Bosnje dhe Hercegovinë të enjten raportuan për 1903 persona të infektuar nga koronavirusi i ri dhe 21 vdekje.

Në Federatën e Bosnjë dhe Hercegovinës u testuan 2896 persona, nga të cilët 1219 ishin pozitivë për SARS-CoV-2. Në 24 orët e kaluara, 12 vdekje u raportuan në Institutin e Shëndetit Publik të Federatës së Bosnjë dhe Hercegovinës.

Ndërsa në Republikën Serbe të Bosnjës u testuan 1371 mostra laboratorike, nga të cilat 649 u konfirmuan pozitive. Në 24 orët e fundit, nëntë vdekje janë shkaktuar nga COVID-19 në Republikën Serbe të Bosnjës.

Edhe në Kroaci sërish është raportuar për shifra të larta të të infektuarve. Gjatë 24 orëve të fundit Shtabi Kombëtar i Mbrojtjes Civile tha se me koronavirus janë konfirmuar 2.776 raste të reja. Në këtë vend janë regjistruar edhe 18 vdekje, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 511.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments