×
Tuesday, December 5, 2023

Bombardimet ruse në Ukrainë, raportohet për shtatë viktima

February 24, 2022


Të paktën shtatë persona kanë vdekur dhe nëntë të tjerë kanë mbetur të plagosur si pasojë e bombardimeve ruse në Ukrainë, raporton BBC.

Gjithashtu janë raportuar edhe 19 të zhdukur.

Ndërkohë në një reagim ministria e Jashtme e Ukrainës është shprehur se bota mund dhe duhet të ndalë Putinin.

“Putin sulmoi, por askush nuk po ikën. Po luftojmë, do mbrohemi e do të fitojmë. Bota mund dhe duhet ta ndalë Putin”, -thuhet në reagimin e ministrisë së Jashtme ukrainase.

Eunews.alComments are closed.