×
Sunday, May 19, 2024

Berisha ia bën të qartë Lulzim Bashës: Mandatin tim të deputetit nuk e ke ti në dorë!

August 5, 2021


Hyrjen në Parlamentin e ri ish-kryeministri Sali Berisha nuk e diskuton.

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka marrë një kërkesë nga ambasadorja Yuri Kim që të distancohet nga Berisha dhe të mos jetë pjesë e grupit parlamentar demokrat në shtator.

Por ish-lideri i PD-së tha para gazetarëve se askush nuk mund ta ndalojë të jetë deputet, përveç atyre që e kanë zgjedhur.

“Nuk është në dorën e askujt të mos më cojë mua në Kuvend në shtator, është vetëm në dorën e zgjedhësve. Zoti Basha dhe asnjë kryetar partie nuk mund të bllokojë hyrjen në Parlament të deputetit të zgjedhur nga shqiptarët.”   

Eunews.alComments are closed.