×
Monday, February 26, 2024

Axhenda/ Rama dhe Balla nisen nesër drejt Brukselit

February 27, 2021


Kryeministri i Shqipëisë Edi Rama do të niset ditën e nesërme drejt Brukselit, ku do të zhvillojë disa takime me zyrtarë të lartë të BE.

Kryeministri Edi Rama do të shoqërohet në këtë vizitë nga ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka si edhe Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla.

Fillimisht Rama do të takohet me komisionerin e BE, Josep Borell.

Gjithashtu, mësohet se kryeministri shqiptar do të zhvillojë të hënën një takim edhe me Presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen.

Në fokus të takimit me Presidenten e KE do të jetë ecuria dhe procesi i integrimit të Shqipërisë në Bashkimin Evropian.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments