×
Tuesday, March 28, 2023

Austria vendos shtetrrethim për të frenuar COVID-19

October 31, 2020Qeveria austriake njoftoi sot një kufizim të ri, me vendosjen e një shtetrrethimi dhe mbylljen e restoranteve, hoteleve, institucioneve kulturore e sportive, në përpjekje për të frenuar valën e dytë të pandemisë së COVID-19.

“Një kufizim i dytë u vendos duke filluar nga e marta dhe deri në fund të nëntorit”, deklaroi kancelari konservator, Sebastian Kurz në një konferencë shtypi në Vjenë.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments