×
Monday, July 15, 2024

Arrihet dakordësia në BE/ Do të hapen kufijtë për udhëtarët e vaksinuar

May 19, 2021


Vendet anëtare të BE kanë rënë dakord që të hapin në bllok kufijtë për udhëtarët e vaksinuar plotësisht nga COVID-19.

Agjencia AFP njofton se sipas burimeve të brendshme ka pasur një  takim mes diplomatëve në Bruksel.

Duket se BE me nisjen e sezonit turistik do të hapë dhe kufijtë për personat që janë vaksinuar plotësisht me dy doza.

Eunews.alComments are closed.