×
Tuesday, August 9, 2022

Ambasadori Soreca: BE 700 milionë euro për Ballkanin Perëndimor

April 9, 2020

Paketa financiare e Bashkimit Europian prej 700 milionë euro për Ballkanin Perëndimor si dhe koordinimi konsullor dhe i donatorëve, ishin në qendër të bisedës online që ambasadorët e vendeve të bashkimit Europian rezident ose jo në Shqipëri zhvilluan sot me Kreun e Delegacionit të BE në Tiranë, ambasadorin Luigi Soreca.

“Bisedë e mirë me ambasadorët e vendeve të Bashkimit Europian. Kënaqësi të kishim edhe kolegët jo rezidentë”, tha Soreca.

“Fokusi ishte në përgjigjen globale të BE ndaj COVID-19, përfshire paketën financiare prej 700 milionë euro për Ballkanin Perëndimor dhe për koordinimin konsullor dhe të donatorëve”, u shpreh ambasadori i BE, Soreca.

“BE dhe shtetet anëtare qëndrojnë pranë Shqipërisë”, theksoi Soreca. 

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments