×
Wednesday, January 19, 2022

Ambasada e SHBA uron 77 vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë

November 29, 2021

Ambasada e SHBA në Tiranë ka uruar 77 vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë.

Në postimine ambasadës thuhet se në këtë fetsë zyrtare shqiptarët nderojnë ata që sakrifikuan jetët në luftë

“Shqipëria shënon sot përvjetorin e 77 të Çlirimit. Në këtë festë zyrtare, shqiptarët nderojnë ata që sakrifikuan jetët në luftë dhe kremtojnë lirinë. Gëzuar Ditën e Çlirimit, Shqipëri”, thuhet në urimin e ambasadës.

Eunews.al

Comments are closed.