×
Saturday, October 23, 2021

Ali Ahmeti uron kryeministrin Rama: Një mandat të mbarë

September 18, 2021

Kryetari i BDI, ALi Ahmeti ka uruar kryeministrin Edi Rama per nisjen e mandatit te trete qeverises:

I nderuar Kryeministër i Republikës së Shqipërisë, i dashur Edifitorja e zgjedhjeve parlamentare dhe mandati i fituar me votat e qytetarëve mori formën e vet përfaqësuese dhe përmbajtësore me përbërjen e re parlamentare dhe kabinetin e ri qeveritar.Të përgëzoj dhe të uroj shumë shëndet dhe një mandat të mbarë e me plot suksese për Shqipërinë, shqiptarët dhe gjithë rajonin.

Shqiptarët të dhanë besimin për t’ju prirë dhe për të vijuar me punën për ta bërë Shqipërinë europiane dhe unë nuk kam as të vetmin dyshim që do t’ia arrish.Uroj edhe ministrat e sapozgjedhur të qeverisë me dëshirat më të sinqerta për suksese në mandatin e tyre.

Eunews.al

Comments are closed.