×
Sunday, August 7, 2022

“Albin Kurti nuk e shpëton dot Berishën, aleanca e tyre kundër SHBA bie erë të keqe”

August 12, 2021

Deputeti socialist Petro Koçi, ka reaguar për aleancën e Albin Kurtit me Sali Berishën.

Sipas tij, ai dhe Vetëvendosja janë duke u vënë në shërbim të Berishës me debate shterpë si ky për Bregoviçin.

“Veteçvendosja eshte e lire te perzgjedhe aleatet e saj.https://ads.gogel.al/www/delivery/afr.php?zoneid=105&target=_blank&cb=INSERT_RANDOM_NUMBER_HERE

Por venia ne sherbim te Sali Berishes, kur ky sapo eshte shpallur non grata nga SHBA bie ere te keqe.

Patriotizmi i stermundimshem per t’u marre me nje Bregovic nuk e shpeton Saliun.

Nuk e fshin faktin qe ndermarrja Shqiponja e PD kreu trafik karburanti me ish- Jugosllavine e Molloshevicit sipas marreveshjes Berisha-Bullatovic.

Nuk e fshin dot faktin qe Berisha e quajti tradheti kombetare firmosjen ne Rambuje.

Kosova dhe Shqiperia jane krahet e te njejtes shqiponje. Te asaj brenda flamurit kuqezi.

Pa Shqiperine, Kosova eshte e humbur. Per Shqiperine, Kosova eshte garancia me rendesishme strategjike.

Shqiperia dhe Kosova pa SHBA dhe BE nuk i realizojne dot aspiratat dhe interesat kombetare.

Prandaj eshte mire qe Vetëçvendosja t’i kthehet te ardhmes se interesit tone kombetar.

Dhe jo te shkuares non grata. Aleanca me Berishen eshte kompromentuese.

Te behet Vetevendosje”, shkruan ai.

Eunews.alComments are closed.