×
Sunday, May 19, 2024

Aksidenti tragjik, reagon kryeministri i Kroacisë: Jemi pranë popullit të Kosovës

July 25, 2021


Kryeministri kroat, Andrej Plenkoviç ka reaguar pas aksidentit tragjik që u regjistrua mëngjesin e sotëm, ku një autobus nga Kosova doli nga rruga, ku për pasojë humbën jetën 10 persona dhe mbetën të plagosur 30 të tjerë.

Në Twitter, Plenkoviç thotë se Kroacia ndodhet në krah të popullit dhe autoriteteve të Kosovës.

“Me trishtim të madh morëm lajmin për një autobus që u aksidentua afër Slavonski Brod në të cilën humbën jetën 10 persona. Mendja jonë është te familjet e viktimave, autoritetet dhe popullin e Kosovës, të cilëve u shprehim ngushëllimet tona të thella. Shpresojmë që pasagjerët e lënduar të shërohen më shpejt”, ka shkruar kryeministri kroat Andrej Plenkoviç në Twitter.

Eunews.alComments are closed.