×
Sunday, August 7, 2022

Aksidenti tragjik në Kroaci, Kurti dhe ministrat mbërrijnë me helikopter në vendngjarje

July 25, 2021

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka mbërritur në Kroaci, për të vizituar nga afër personat e lënduar nga aksidenti i kësaj të diele.

Ai është pritur nga homologu i tij kroat Adreja Plenkoviç dhe zyrtarë të tjerë të qeverisë atje. Kurti ka mbërritur me helikopter në Slavonski Brod rreth orës 19:45, ndërsa shihet i shoqëruar nga disa ministra të kabinetit qeverisës.

Ai pritet të mbajë dhe një konferencë për media rreth orës 20:30, ku pas tij do të flasë edhe kryeministri i Kroacisë, shkruajnë mediat.

Shoferi i autobusit është arrestuar dhe sipas dëshmisë së tij për autoritetet kroate, rezulton se në momentin tragjik e kishte zënë gjumi.

Ky dyshohet dhe si shkaku i plotë i ngjarjes së rëndë, megjithatë hetimet janë ende duke vijuar.

Eunews.alComments are closed.