×
Saturday, January 23, 2021

Abuzimi me të miturit, policia gjermane arreston 11 të dyshuar

June 7, 2020

Policia gjermane ka arrestuar 11 persona të dyshuar për përfshirje në abuzimin seksual të të paktën tre fëmijëve. I dyshuari kryesor, një 27-vjeçar, emri i të cilit nuk u bë publik për shkak të rregullave të privatësisë, ka dy dënime të mëparshme për shpërndarjen e imazheve që lidhen me abuzimet seksuale të fëmijëve. Sipas prokurorisë viktimat janë djali 10-vjeçar i partnerit të tij, një 5-vjeçar dhe një 12-vjeçar.

“Në urdhrin e arrestit ndaj të akuzuarit 27-vjeçar që daton nga mesi i majit, ai është akuzuar për 15 vepra deri më tani, por unë do të doja të theksoja në mënyrë të qartë se kjo është vetëm maja e ajsbergut”, tha prokurori, Martin Betzenhardt.

Prokurorët gjatë konferencës për media, deklaruan se grupi përdori teknologji të avancuar për të përgjuar komunikimin e abuzuesve. Arrestimi i të dyshuarve ndodhi në qytetin perëndimor të Mynster. Gjykatësit morën vendimin që shtatë nga të dyshuarit, përfshirë teknikun e kompjuterit dhe nënën e tij 45-vjeçare, të mbahen në qelitë e paraburgimit në pritje të hetimit të mëtejshëm.

Eunews.al

Komente

avatar
  Ndiqe  
Me lajmëro për